Under Armour – špička mezi funkčním prádlem

UA1

Je mnoho značek funkčního prádla, jedna ale nad všechny vyniká, je to americká značka Under Armour. Na své domácí půdě v zámoří je prakticky nejrozšířenější mezi sportovci napříč celým spektrem. Ať mezi profesionály nebo mezi klasickou veřejností, která si jde párkrát za týden zasportovat. Své místo si postupně nachází i na evropském trhu, kde tuto značku využívá také čím dál více lidí. Under Armour vyniká svou kvalitou a perfektními funkčními vlastnostmi. Na první omak poznáte, že se jedná o skvělý materiál, který u jiných funkčních značek nenajdete. Pojďme se na tuhle značku podívat trošku podrobněji.

Značka Under Armour vznikla v USA v roce 1996. Založil ji hráč amerického fotbalu Kevin Plank původně se záměrem, že si chtěl sám pro sebe vytvořit takové prádlo, které vydrží více než jeden trénink. Původně tak Under Armour byla značka pro americký fotbal a protože ji hráči nosili pod výstrojí, tak z toho vzešel její název. Záměr Kevina Planka se ale rozjel postupně do úplně jiných obrátek. Prádlo, které nechal udělat bylo velmi oblíbené nejprve mezi jeho spoluhráči, jenže pak se informace dostala do světa a strhla se lavina. Rozjely se investice do firmy, rozšíření sortimentu a dnes je na americkém trhu Under Armour (nebudeme-li počítat boty) obratově na úrovni Nike.

Kevin Plank, zakladatel Under Armour

Na českém trhu je značka Under Armour zhruba 6 let. Prádlo této značky můžete vidět na předních českých sportovcích, mezi ty nejznámější patří třeba Jarda Jágr.  Under Armour se také čerstvě rozhodl pro úplně nový krok, kterým je partnerství s předním sportovcem, který by propagoval tuto značku. Tato americká značka funkčního oblečení dosud žádného sportovce nesponzorovala, zhruba před 14 dny se ale vše změnilo. Kevin Duren, basketbalista NBA z Oklahomy má na stole nabídku 10 letého partnerství za 325 miliónů amerických dolarů. Pokud na nabídku kývne, stane se nejlépe placeným sportovcem světa pod nějakou sportovní značkou.

Prioritou a to na čem značka Under Armour vyrostla, jsou kompresní věci. Ty se nosí přímo na tělo, říká se jim tzv. druhá kůže. Tento materiál stlačuje svalstvo, tím člověk regeneruje, rychleji se prokrvuje a zároveň maximalizuje svůj výkon. Výhodou kompresních věcí Undear Armour je také to, že když si sednete třeba na lavičku, materiál udrží Vaše tělo pořád v teple.

Under Armour má dva základní typy materiálu a to Cold Gear, který je zevnitř zateplený, určením spíše do zimy nebo chladného počasí. Ideální je v zimě na běžky, na lyže ale i na hokej. Druhou variantou je pak materiál Heat Gear, ten je super na léto, do tělocvičny atd.

Další zajímavostí značky je třeba to, že nemá tzv. „levné řady“ jako třeba Nike, Adidas a další. U těchto výrobců najedete vždy základní řadu, která je levnější a pak jdou produkty postupně cenově nahoru. Under Armour toto vyřešil tak, že dodává všechny modely v top kvalitě a nerozlišuje mezi řadami. Když si u Under Armour koupíte levnější triko, tak je prostě perfektní.

Já osobně nedám na Under Armour dopustit, nosím ho na každé cvičení

Já osobně mám od Under Armour jako kompresní tričko na běhání, tak zateplenou verzi roláku na zimu a jsem s nimi maximálně spokojený. Tričko na sebe beru 3-4 v týdnu, po každém cvičení ho dám vyprat, takhle jedu prakticky rok a je jako nové. Když ho vyndáváte z pračky, tak je prakticky suché. Na druhou stranu, když jste po běhání zpoceni, tak i na Vás rychle uschne, což je fajn. Poslední dobou jsem začal využívat také dlouhý kompresní rukáv večer na spaní a jsem s tím maximálně spokojený. Přes noc výborně hřeje, ale zároveň člověk není zpocený, což je fakt super. Za mě tedy Under Armour jednička s hvězdičkou. A co Vy, jaké máte oblíbené funkční prádlo?

O Autorovi Zobrazit všechny články

Daniel Višňák

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *